Mert Başaran konut alımı için 6 ili işaret etti: Bu evler 5 yıl içinde değerlenecek

Yatırımın Türkiye’de ekonomik kriz, yüksek enflasyon ve geçim sıkıntıları giderek daha fazla insanı zor duruma sokarken, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen hem küçük hem de büyük yatırımcılar, fırsat kollamaya devam ediyor.

Emlak ve yatırım uzmanı Mert Başaran, bu konuda önemli tavsiyelerde bulunarak yatırımcılara yol haritası çizdi.

Başaran, büyük iş insanlarının yatırım stratejilerini örnek göstererek, özellikle uzun vadede kazanç sağlayacak alanlara yönelmeleri gerektiğini vurguladı.

Başaran, “Büyük iş insanlarından görüyorum. Gebze, Etiler, Bebek, Nişantaşı gibi merkezi bölgelerden ziyade Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya ve Manisa gibi bölgelerden fabrika ve konut arazileri alıyorlar” dedi.

“YATIRIMINIZI BU ŞEKİLDE YAPARSANIZ”

Geleceğin bu bölgelere doğru kaydığını gördüklerini vurgulayan Başaran, yatırımcılara bu bölgelerde büyük tarla parçaları almayı önerdi. Başaran, “Büyük iş insanlarından görüyorum. Gebze, Etiler, Bebek, Nişantaşı gibi merkezi bölgelerden ziyade Konya, Kayseri, Bilecik, Sakarya, Kütahya ve Manisa gibi bölgelerden fabrika ve konut arazileri alıyorlar. Çünkü geleceğin bu bölgelere doğru kaydığını görüyorlar” dedi.

“20 YIL SONRA GÖRECEKSİNİZ”

Başaran, “Sanayi ve konut imarlarına yakın, büyük projelerin başlayacağı noktalarda büyük arazi alırsanız, gelecekte bu bölgelerin büyük değer kazanacağını göreceksiniz. 20 yıl sonra ‘Benim olduğum yere Türkiye’nin en büyük fabrikaları geldi, aldığım arazi depo, fabrika, dükkan, daire oldu’ diyeceksiniz” ifadeleriyle yatırımcılara uzun vadeli düşünmelerini tavsiye etti.

“BÜYÜK SİTELERDEKİ EVLERİ TERCİH EDİN”

Başaran, ayrıca kentsel dönüşüm bölgelerindeki evlerin gelecekte çok daha değer kazanacağını belirterek, “30, 40, 50 yıllık binalardan ev alın. Paranız yetmiyorsa bile, birinci el ev almaya çalışın, özellikle büyük sitelerdeki evleri tercih edin” ifadesini kullandı.

“ŞU ANDA HER YER DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE”

Şu anda kimsenin 30,40 ve 50 yıllık evleri beğenmediğini söyleyen Başaran, “Bu evlerin fiyatları düşük. Ancak bu evler önümüzdeki 5 yıl içinde ciddi şekilde dönüşecek. Şu anda her yer dönüşüm sürecinde” diyerek yatırımcıların bu fırsatları değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir